| Ronaldo_Messi_2001 a întrebat:

Vreau si eu un rezumat mai lung al serialului Arrow, cei care ati vazut serialul.

1 răspuns:
| Cristian_Cristi_1986 a răspuns:

Green Arrow
Un tip gen playboy, dintr-o familie foarte bogata care naufragiaza de pe un iaht cu o barca impreuna cu tatal sau care se sinicide pentru ca fiul lui sa supravietuiasca cu resursele ramase. El ajunge pe o insula unde v-a avea deaface cu diferiti asasini si cercetatori nebuni care cautau un ser inventat de japonezi in WW2 care dadeau puteri supraomenesti celui ce il foloseste... Pe parcurs ai sa vezi ca are treaba si cu magia neagra dar asta dupa sezonul 2 smd. Iar acolo este gasit, protejat si antrenat in timp de mai multe caractere, nu iti spun mai mult despre ele pentru va devini un mare spoiler big grin.
Toata chestia asta se petrece in decursul a 5 ani iar acasa toata familia si prieteni il credeau mort.
Dupa ce devine un luptator tenace si un arcas formidabil se intoarce acasa impreuna cu jurnalul tatalui sau caruia ii promisese inainte de moarte sa curete orasul Star City de criminalii care ingenuchiase orasul.
La intoarcere toata lumea il va crede acelasi baiat bogat si rasfatat pe cand el de fapt din umbra ducea o viata de criminal razbunator ( doar sezonul 1, dupa nu mai omora) cu sange rece.
Am incercat sa-ti explic fara a face spoilere, iar pe parcursul serialelor ai sa vezi mai multe personaje din Universul DC, gen Flash, Supergirl, Ra's al Ghul ..smd.
Merita urmarit si este interesant daca esti fan Actiune. Aventura.Sf.