| vmfranci a întrebat:

Vreau un film de groaza care se petrece in pădure se îmi spuneti despre ce este vorba in acel film pe care mil prescrieti

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

The Forest (2015), Honeymoon (2014), The Barrens (2012), The Green Inferno (2015), Dead Wood (2007), The Ruins (2008), Bloodmonkey (2007), Roadside Massacre (2012), Dead End (2003), The Cabin in the Woods (2011), Timber Falls (2007), Wrong Turn (seria), Cabin Fever (2016/ 2002), Without Name (2016), Antichrist (2009), A Perfect Getaway (2009), Backcountry (2014), Into the Grizzly Maze (2014), The Human Centipede (2009), A lonely Place to Die (2014), Black Forest (2012), The Woods (2006), In Fear (2013), Timber Falls (2007).

| Alex2904 a răspuns (pentru floresdemayo):

Eu nu as recomanda nimanui The Human Centipede laughing. Un om bolnav la cap a facut filmul ala. Am vazut toate 3 partile, partea a treia deja devenise comedie laughing.

| floresdemayo a răspuns (pentru Alex2904):

The Green Inferno (2015) ți s-a părut a fi mai 'blând'? La fel s-a spus și despre echipa de producție a filmului. La TV, când s-a transmis, s-a renunțat la multe scene sadice. Însă pe net e chiar necenzurat, sadic de-a dreptul! Peisajele-s încântătoare la prima vedere, destinații exotice, jungla amazoniană, băștinașii etc... Dar, mai sadică decât acțiunea în sine, mi s-a părut finalul filmului, decizia singurei supraviețuitoare, de a tăinui totul, pentru a salva acea populație, care aproape a ucis-o...
Așa cum e, merită vizionat, măcar o dată. Online, nu la TV! ))

| Alex2904 a răspuns (pentru floresdemayo):

La TV taiau si scene din Lord of the Ringslaughing Green Inferno nu l-am vazut, dar mi se pare interesant si cred ca ma voi uita. De obicei ma uit la filme cu fantome/ demoni gen: Sinister, Insideous, Conjuring.

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Aceste filme o sa iti cauzeze mai târziu. Nu te mai uita la ele.
O sa ai vise urate pe tot parcursul vietii, chiar saca nu in fiecare seara. O sa tresari si o sa te sperii si de foșnetul unei frunze ziua în amiaza mare. Sa nu crezi că nu o să-ti cauzeze.
Noi nu am fost facuti ca să vedem astfel de lucruri urate. Gusturile noastre ar trebui să se îndrepte numai spre ce este sănătos. Si noi putem să le îndreptam, sa le dirijăm.