| catalyn315 a întrebat:

Acum 2 seri am luat de pe strada un pui de pisica, are cam 2 luni, dar e tare mic și e piele și os. în astea 2 zile a stat treaz maxim 30 min în total.în rest a dormit continu, a mancat doar cateva guri de mancare și a baut foarte putin lapte. ce să fac cu el? Mai are vreo sansa?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vezi ce pronostic da medicul veterinar. Poate e bolnav

| alina2k18 a răspuns:

O fi speriat sau bolnavior.
Da-i pliculete kitten sau carnita de pui tocata fff marunt. Incearca la vet daca ai posibilitate.

| Cduncfujndf a răspuns:

Încercă să îl hrănești cu mai mult lapte, fă-i un culcuș moale, ai grijă să aibă căldura dar nu în mod exagerat. Lasă-l să doarmă mult pentru că așa va fi odihnit și încearcă să nu îl trezești din somn, să nu faci gălăgie. E cât mai bine să doarmă fără să se trezească în timpul somnului și apoi să adoarmă la loc.
Ar trebui totuși să mergi la un veterinar.
Dar orice ai face hrănește-l în fiecare zii.

| Antonia0970 a răspuns:

Sfatul meu este sa nu ii dai mâncare grea, gen carne sau alte chestii pe care stomacelul sa nu le poata digera sau sa le durere foarte greu. Sa ii dai lapte cu pâine si sa ii pui putina sare in lapte ca sa nu faca viermișori... Dacă laptele este cumparat dar daca este natural de vaca nu trebuie sare

| Phyaxo a răspuns:

Cel mai bine este sa consulti un medic veterinar posibil sa aiba o anemie si sa fie nevoie de o injectie cu vitamine

| Adela7373333637373772 a răspuns:

Consultă un medic, el îți va spune problema. Sper să fie bine micuțul!