| SpaceCat a întrebat:

AJUTOR. Perusul meu are penele foarte zburlite, sta numai jos, încearcă sa mănânce, dar nu poate si de fiecare data isi mișcă gâtul de parcă s-ar fi înecat sau i-ar fi ramas ceva in gat. Nu stiu daca chiar s-a inecat, dar arata foarte rau si veterinarul nu deschide pana luni

1 răspuns:
| Floridori a răspuns:

Exista si cabinete veterinare de urgenta.Mai ales ca e dimineata, ai mai multe sanse sa gasesti unul deschis.
Cauta pe Google in orasul tau.
Imi pare rau dar nu ma pricep atat de bine la animale, cu atat mai putin la pasari exotice, dar fugi cu el la veterinar.Sunt destul de sensibili perusii...