| QuizzyFuN a întrebat:

Ajutor, pisica mea a cazut se la etajul 4, are sânge la gura, dar poate sa bea apă si sa isi miște gura perfect, numai că la piciorul stâng merge schiopatat, pot sa o tratez acasă? Sunt în Spania si cel mai aproape veterinar e la 100km, am cautat si pe forumuri sunt disperat!

Răspuns Câştigător
| AutumnDay a răspuns:

Cauta pe net sau intreaba prin vecini, sunt sigur ca aveti aproape un veterinar, asa cum sunt si cei de la sate, spre exemplu si sigur au habar de ceva si te pot ajuta.
Eu zic sa mergi cu ea undeva, poate are vreo hemoragie interna, o chinuiesti si te trezesti cu ea moarta a doua zi.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca si-a rupt piciorul sau este luxat doar un medic poate spune.
Cauta un medic veterinar mai aproape, mi-e imposibil sa cred ca aveti locuinte cu 4 etaje, dar nu aveti medici prin preajma, deci, nu locuiesti la tara ci intr-un oras, unde sunt 100% sigura ca sunt si medici.

| Alex299 a răspuns:

Nu incerca sa o tratezi acasa deoarece ii poți face rău fara să vrei, cauta un veterinar!

| DralyaDary a răspuns:

Ar fi mai bine sa o duci la un veterinar!

| QuizzyFuN explică:

An gresit veterinarulnu e la 100km dar duminica e inchis, mersi de raspunsuri