| alexbulinuta a întrebat:

Ajutor... pisicuta mea vomita de doua zile, asta fiind a doua si nu mananca nimic... nu am nici macar un singur medic disponibil in tot orasul, deoarece sunt plecati in vacanta si ca inlocuitori au lasat niste proaste pe post de asistente de nici sa isi dea cu parerea nu pot si nu stiu ce sa fac pentru ca o vad ca sufera biata de ea. A mancat ceva scricat, sunt sigura de asta, a vomitat imediat dupa ce a consumat un plic cu mancare umeda pentru pisici, kitekat. Nu stiu ce sa ii dau ca sa se opreasca pana gasesc un medic.
Am incercat sa ii dau un sfert de metroclopramid, la sfatul cuiva care a mai trecut prin asa ceva, dar il da afara.

5 răspunsuri:
| Raducons a răspuns:

Daca este libera poate s-a otravit cu ceva, altfel se poate sa aiba pancreatita, daca voma are culoare putin galbena este vorba de asa ceva.
Nu cred ca s-a imbolnavit de la mancarea pentru pisici, pisica rezista si la mancare alterata, nu e ca omul, are sistemul imunitar in aparatul digestiv.

| SantalPorcocale a răspuns:

Du-ti pisica la veterinar doamne iarta-ma si nu-ti mai pierde vremea pe un site.

| AnOnImuSS1 a răspuns:

Du-te la un magazin veterninar si intreaba acolo!

| alexbulinuta explică (pentru AnOnImuSS1):

Am fost, ma trimit la medicul veterinar.

| alexbulinuta explică (pentru alexbulinuta):

Trimis*