| jiustinian122004 a întrebat:

AJUTOR URGENT! Am un câine de rasa Rottweiler. Acum 2 zile i-am dat cu solutie de purici, unde se pune pe ceafa, insa, eu am pus-o putin mai sus, cam pe cap si i-am pus putin mai multe picaturi din cauza ca a mancat-o rau. Peste 2 ore cand am ajuns acasa am vazut ca in jurul ochilor e umflata rau nu se vede bine in poza dar: https://imgur.com/a/p3loS5r
Fără să-i facem nimic, eu cu tata am așteptat să-i treaca de la sine, gandindu-ne ca e de la acea solutie(ii mai dadusem in trecut dar nu asa si nu pe cap)
A doua zi, i se desumflase ochii dar, i-a aparut un fel de albeata in jurul ochilor si pe nas o pata alba:
https://imgur.com/a/8Be67SP
Când am vazut-o am pus mâna acolo, pe nas si se simte denivelat ca si cum are umflaturi..chiar are ceva. Zici ca-s bubite dar sunt foarte tari, nu sunt coji sau altceva. Se simte foarte tare si sunt mari. Si pe nas si pe la ochi. Ce as putea sa fac? Credeti ca e vreo boala?

Răspuns Câştigător
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Urgent la veterinar! prostia de a face contrar indicatiilor conduce la astfel de acidente. GANDITI LOGIC SI RATIONAL BHAI!

| jiustinian122004 explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Acum am observat de dimineata ca are sange pe nas cu carne vie, deoarece o mananca si isi da cu labuta.

| Maria_Ana_1977_hIZk a răspuns (pentru jiustinian122004):

Nu mai astepta deloc, mergi la veterinar urgent! Nu chinuii animalutul!

4 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut.Cred că e de la soluție.Te duci la veterinar, cât de repede posibil și îi spui adevărul, ce ne-ai spus și nouă. Succes și îi țin pumnii cățelului!

| Bărbosuu a răspuns:

In orice caz nu e de la solutie du-te la un veterinar e 50 lei consultatia de la a la z