| Trollman a întrebat:

Am 2 perusi si uneia dintre ei ii cad penele din cap si acele pene albastre de lanca cioc sunt putin albe, i-am pus vitamine in apa si am vazut ca acum sunt din ce in ce mai albastre, dar cu vedere la penele din cap cum as putea sa rezolv?
Ps:Masculul este nesimtit(idiot) si tot o trage de coada si cade de pe leagan sau o caraie constant si ii fura mancarea(deci trebuie sa ii dau separat cu mana)

4 răspunsuri:
| AlinaUnikorn a răspuns:

Daca e in zona capului e posibil sa se bata si sa ii dea cu ciocul in cap. Eu am patit, a batut o pana i-a facut gaura si a omorat o...

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlinaUnikorn):

Exact, eu zic sa-i tii despartiti pentru ca e foarte probabil sa o omoare.

| Trollman explică (pentru anonim_4396):

Uneori sunt destul de apropiati, dar cred ca pentru o perioada de timp am sa ii tin in custi separate in caz ca se intampla ceva, merci amandurora

| anonim_4396 a răspuns (pentru Trollman):

Asa sa faci. E foarte posibil sa o omoare ( am intalnit cazuri).