| SteelShadow a întrebat:

Am auzit că rumegușul produs din lemn de conifere produce alergii la rozătoarele de companie (chinchila, porcușori de guinee, iepuri, hamsteri, etc), din care le survine moartea.
Întrebarea mea este: cum știm noi ce rumeguș cumpărăm? Cât de sigur este? Din ce lemn e produs? Dacă e de conifere?
Pe ambalaj nu scrie decat: "produs din lemn de esență moale".
Deci ce ne facem?

1 răspuns:
| Naomi_Nao_1997 a răspuns:

Buna! I-a legatura cu o firma de tamplarie, au ei rumegur destul, si intrebi din ce lemn este. Acest rumegus este 100% natural si nu are miros.