| nuspuncinesunt2 a întrebat:

Am cazut de tot.Am nevoie de cineva care sa imi asculte povestea.Si nu vreau oameni.Oamenii toti m-au ascultat si dupa si-au batut joc de mine pe seama trecutului meu. Vreau si eu sa scap de toate astea care ma apasa.Vreau si eu sa am un prieten. Pufos sau inaripat. Vreau si eu sa imi cumpar un papagal.Macar sa ma joc cu el si sa am grija de el.Sa uit de toate.Sa zambesc, sa fiu fericita.
Ma va ajuta?

21 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cumpara-ti o gaina!
Este ieftina, se gaseste usor, se intretine si mai usor, iar in plus te poate rasfata zilnic cu oua proaspete!
Inca 2 calitati ale gainii: nu te judeca si nici critica, putand sa-i spui tot ce doresti, ca la ea ramane secretul tau happy

| nuspuncinesunt2 explică (pentru Violleta2022):

Gaini am destule la tara.Cand iti da un cioc in picior si ti rupe o vena si curge sange mult si nu stii cum se bandajeaza pentru oprirea sangerarii ai ajuns in spital...Nu toate sunt domestice(ca sa zic asa).

| sierra1 a răspuns:

"cineva care sa imi asculte povestea.Si nu vreau oameni" (?!)

hmmmmm, poate incerci să vorbești cu pitpalacii sau cu pinguinii?

| nuspuncinesunt2 explică (pentru sierra1):

Stai,am uitat sa rad. Oamenii nu sunt ceea ce par.Sunt falsi.Toti care candva mi-au fost aproape dupa si-au aratat fata.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă numai atât îți lipsește, poți și fără.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sigur o sa te ajute.
Poti sa incerci si cu o pisica.

| alina2k18 a răspuns:

Desi sunt cu pisicile iti recomand un catel.
O sa il plimbi, socializezi cu lumea, e fun.
Am plimbat o catelusa batranica unei cunostinte plecate cate 2zile in 3 runde.
Pana si eu am socializat cu restul stapanilor de se opreau cateii sa se miroasa laughing si cu femei si cu barbatiwinking
O sa iti schimbi starea, oricum toate trec si.
. Vin altele laughing

| nuspuncinesunt2 explică (pentru alina2k18):

Bunica mea cu care stau nu e o mare iubitoare de animale. Pisicutele lasa mult par (am doua mari si 8 pui la tara) iar cateii bunica ii si uraste ( a fost muscata de unul cand era tanara) si ii si frica de ei.Multumesc frumos pentru raspuns! Pupici

| wildthing a răspuns:

Nu te va ajuta, iti va placea o vreme, iar apoi va fi doar o responsabilitate in plus. Ceea ce trebuie sa faci tu, este sa mergi la sursa tristetii si sa incerci sa o repari daca se poate.

| nuspuncinesunt2 explică (pentru wildthing):

Simt ca a ruginit si ca ma afecteaza tot mai tare.

| Dintrebare a răspuns:

Ar fi util sa realizezi ca un animal de companie nu o sa te ajute sa iti rezolvi problemele. In cel mai bun caz vei uita de ele pentru mai mult sau mai putin timp. Mai bine ai incepe sa te informezi sa iti intelegi si rezolvi motivele de dezamagire si tristete. Dar oricum, daca vrei un animal de companie, cel mai bine iti iei o pisica. Pasarile si hamsterii mor repede si o sa suferi. Plus ca sa tii un animal in cusca sau colivie nu este prea elegant, mai ales daca pretinzi ca iubesti animalele. O pisica e si simpatica si nici nu face mizerie.

| nuspuncinesunt2 explică (pentru Dintrebare):

Pisicuta am la tara.Un papagal amorez traieste aproximativ de 15-20 ani.Deci e o responsabilitate ca sa zic asa pentru o mare perioada de timp.

| AlinTanase a răspuns:

De vrei un amic pufos i-ati un caine sau un papagal cum ai zis dar ar trebui sa lasi trecutul si sa te recrezi sa scapi de vechea personalitate sa fii tu, sa spui ce simti, sa faci doar ce vrei, sa ai bune maniere doar pentru persoanele care merita si sa nu faci ce te obliga cineva

| nuspuncinesunt2 explică (pentru AlinTanase):

Esti de ajutor.Multumesc! Iti voi urma sfaturile!

| AlinTanase a răspuns (pentru nuspuncinesunt2):

Nu ai pentru ce, oamenii o sa te judece ca vei fi tu si vei face doar ce te face fericit pentru ca le e frica si lor sa nu fie judecati

| Hela a răspuns:

Adopta o pisica, e mai usor de ingrijit big grin

| Mihai45665445676 a răspuns:

Uite sunt un baiat poti sami scrii daca vrei la adresa danlega1234@gmail.com

| Mascman a răspuns:

Trebuie pentru inceput sa iti gasesti un prieten "om" ch care sa te poti intelege si sa te destainui si sa nu te poti supara pe el sau el pr tine stiu ii greu de gasit dar merita asa am facu si eu

| nuspuncinesunt2 explică (pentru Mascman):

De mult timp caut.De 5 ani imi fac prietenii si dupa se distrug cu persoanee care sedovedesc a fi false.

| cocacola0 a răspuns:

Pai si cu ce sa te ajutam noi daca nu vrei oameni?

| nuspuncinesunt2 explică (pentru cocacola0):

Nu stiu, poate cu un raspuns la intrebare!