| Marya_Ana_1995_vWHQ a întrebat:

Am cumpărat, din neatenţie acuarele pe bază de ulei, pentru pânză şi aş vrea să le "transform" în acuarele normale. Ştiţi ce aş putea să fac?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Incearca sa transformi uleiul in apa. Ca sa nu strici acuarelele, incearca intai cu o sticla de ulei de floarea soarelui. Mie nu mi-ar fi trecut niciodata prin cap ca e posibil, de la Isus care a transformat apa in vin nu am mai reusit nimeni asa ceva.

| Marya_Ana_1995_vWHQ explică (pentru Brigaela):

La inceput am crezut ca va fi un raspuns ajutator... Dar m-am înşelat. Nu m-am referit, in intrebare, la vreo minune sau chestii asemanatoare, ci la vreun ingredient pe care sa il adaug acuarelelor...

| Brigaela a răspuns (pentru Marya_Ana_1995_vWHQ):

Scuze, era o gluma, dat fiind ca intrebarea ta este imposibila si eram sigura ca ti-ai dat seama de asta. Nu ai cum sa transformi ceva facut pe baza de ulei in ceva pe baza de apa, ai invatat inca din clasa a doua lucrurile astea.

| Holiday a răspuns (pentru Brigaela):

"de la Isus care a transformat apa in vin nu am mai reusit nimeni asa ceva."

Oho, lasand la o parte faptul ca aia e doar o legenda, nici n-ai ideea cat "vin" contrafacut exista care n-a vazut nici de la distanta strugurii...

| Lioana a răspuns:

Daca mai ai bonul cu care le-ai cumparat incearca sa le schimbi la magazin.

| umbra09 a răspuns:

Le returnezi, nu poti schimba compozitia.