| Pietroi a întrebat:

Am cumpărat un peruș acum 1 an și nu poate să zboare. De ce și ce trebuie sa fac?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Te ai gîndit ca poate asa este el nu poate zbura? Sau o fi bolnav?

| romeo78 a răspuns:

Nimic. Un antrenament într-o volieră, în care să fie pus să alerge pe jos, ca să antreneze mușchii aripilor.
Posibil de când l-ați cumpărat nu l-ați lăsat liber, iar mușchii aripilor s-au atrofiat.

| Pietroi explică (pentru romeo78):

De când l-am luat în fiecare zi il lăsam liberi dar el nu putea zbura si stătea pe jos mergând să caute un loc pe unde să se cațere sa ajungă pe cușcă.

| Anonim2682008 a răspuns:

E foarte posibil să fie bolnav sau rănit. Cel mai bine e să mergi la un medic veterinar