| RAY a întrebat:

Am gasit la usa casei un corb ranit,nu poate zbura,are ceva cu aripa sau cu piciorul, oare se va vindeca singura?

Răspuns Câştigător
| Sophieka a răspuns:

Sansele sunt mici daca e ranit, imagineaza-ti o pasare care sta doar pe sus ce sanse are pe jos cu atatea pisici, oameni, masini...

| RAY explică (pentru Sophieka):

Nu se va vindeca oare?

| aditimus a răspuns (pentru RAY):

Ai putea sa il ajuti gen sa ii pansezi aripa si sa ai grija de el cateva zile pana se reface :

https://www.youtube.com/results?search_query=bird+wound+treatment

4 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Nu se stie.

| Sophieka a răspuns:

Buna

I-al acasa, nu il lasa afara te rog. Pastreaza-l si ajuta-l sa i se vindece rana. Vezi unde are rana si daca poti sa-i cumperi baneocin daca are rana, daca e la piciorus, maseaza-l zilnic.
Cumpara maine fan uscat de la pet shop si pune-l intr-o cutie in care pui fanul pe care va sta si isi va face nevoile. Va trebuii zilnic sa ii schimbi fanul.
Pana maine da-i paine uscata, dar maine cumpara-i mancarica speciala de pasari. Sa-i lasi si apa intr-un recipient micut.