| Amalia_Elena_1971 a întrebat:

Am găsit niște pisoiași de aproximativ o lună care au dinți și știu să mănânce!
Ce pot să le dau să mănânce până ajung la farmacia veterinară? Locuiesc în mediul rural și ajung în oraș peste câteva zile!

Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Carnita fiarta -cum zise colega- tocata foarte marunt, branza dulce ca sa mai variezi, daca vor, dar carnea e de ajuns;)
Apica proaspata mereu.
Si cand ajungi la oras ia-le bobite kitten si ceva pliculete tot kitten.
Plus ceva pastilute ca sa ii sterilizezi intern la 2 luni sau 3, iti spune farmacistul veterinar, oricum din 1 pastiluta ii sterilizezi pe toti 3.
Bafta;) miowww

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu le da lapte! LAptele favorizeaza dezvoltarea parazitilor intestinali daca nu provine de la mama lor! Da-le ceva carnita fiarta si cand ai ocazia ia-le hrana umeda pentru juniori.

| Lostlyric a răspuns:

Nu e mare filozofie. Daca ai lapte, pune un castronas de lapte in fata lor. Daca stiu cum sa manance, numai bine. Daca nu, incearca sa faci rost de o seringa, ia-l pe fiecare in mana, pune seringa la botic si incepe sa le dai lapte.
Daca pot sa manance singuri, poti incerca si alte feluri de mancare: mancare lichida, inmuiata, moale. Deocamdata, sunt prea micuti sa manance ceva tare. De asemenea, daca mananca singuri, se gaseste si in magazine mancare pentru juniori, conserve foarte moi.