| anonim_4396 a întrebat:

Am găsit un cățel abandonat și l-am adus acasă, i-am dat să mănânce și a băut și apă dar de 2 zile aproape stă doar întins,dacă o pun în picioare merge puțin și se întinde înapoi pe o parte,este cam mic,și am observat că are niște bubițe galbene pe burtică,nu știu sigur ce are,am căutat pe internet și spune că acele bubițe sunt cu puroi, și știu la ce vă gândiți, de ce întreb aici în loc să mă duc la un veterinar.Nu am nici un veterinar în apropiere și nu știu pe cine să întreb, credeți că dacă i-aș da lapte și-ar mai reveni? Mama mi-a spus că trebuia să mai bea lapte de la mama lui pentru că este încă mic, îmi e milă de el și nu mă prea pricep la asta.

2 răspunsuri:
| carla2010 a răspuns:

Daca tii la catel, mergi chiar si la un veterinar mai indepartat. Pana atunci, vezi pozele de aici https://rasedecaini.ro si citeste despre rasa cu care ti se pare ca seamana si sectiunea pui. Poate te ajuta. Succes!

| Mara1234510 a răspuns:

Ai cont de Facebook? Daca da, poti cauta un grup de iubitori de caini (sunt foarte multe acolo) si poti sa faci o postare in care sa intrebi asta. In general oamenii de pe acele grupuri sunt prietenosi si le place sa ajute si cu siguranta vei primi raspuns. Pe TPU nu stiu daca sunt multi care sa se priceapa la asa ceva, dar acolo sigur mai e cineva care a trecut prin asta. Daca nu ai cont de FB, pot sa intreb eu pentru tine si iti zic ce raspuns am primit, daca vrei.