| ContNmc7 a întrebat:

Am gasit un pui de vrabie si nu stiu ce sa fac. Maine o sa plec cu microbuzul si vreau sa il iau cu mine. Oare o sa țipe? L-am hranit cu insecte si sper sa supraviețuiască. Întrebarea mea este urmatoarea. Am de mers cu microbuzul 2 ore. Oare o țipe si in acest caz o sa se auda? Eu o sa îl țin in rucsac într-un cutiuță de plastic si in capac fac gauri. Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| aceafata01 a răspuns:

Nu ai vreun cabinet veterinar in apropiere?

| Euanonim6666 a răspuns:

Părerea mea e că nu va țipa, dar ar trebui să îi pui insecte în cutie ca să mănânce.