| Decebalul a întrebat:

Am in acvariu pesti guppy,beta,Xpiho, zebra, calari si sanitari. Care sunt agresivi?

Răspuns Câştigător
| Claudiuu7 a răspuns:

Nu sunt erbivori, doar musca pentru ca asa le place. Daca iei gigantina, Echinodorus bleheri, Echinodorus Ozelot, Cryptocorine Wendtii Green, Cryptocorine Brown, Egeria, Valisneria sau Echinodorus Tenellus nu se vor atinge de ele.

15 răspunsuri:
| alex0110 a răspuns:

Din ce ai zis tu se potrivesc guppy, beta, xipho si sanitari. Calarii erau problema! Mai poti lua la ce ti-am zis eu si carasi. Mai pui niste plante si ai facut un acvariu grozav!

| Decebalul explică (pentru alex0110):

Nu inteleg, esti sarcastic sau vorbesti serios?

| Decebalul explică (pentru alex0110):

Pestii xipho sunt ierbivori?

| alex0110 a răspuns (pentru Decebalul):

Vorbesc serios, iar esti xipho nu sunt erbivori.

| Decebalul explică (pentru alex0110):

Mai zi-mi niste specii care s-ar potrivi in acest acvariu da sa nu fie ierbivori si nici prea agresivi si iti dau funda?

| Decebalul explică (pentru alex0110):

Si te rog zi-mi care dintre speciile astea sunt ierbivore!

| alex0110 a răspuns (pentru Decebalul):

Beta, carasi, xipho, sanitari thorocatum, sanitari si scalari. Aceasta combinatie ti-o recomand si garantez ca in aceasta combinatie se vor intelege cel mai bine.

| alex0110 a răspuns (pentru Decebalul):

Niciuna nu e erbivora!

| Decebalul explică (pentru alex0110):

Eu am in acvariu mai multe feluri de plante. Mi-am luat de curand niste plante asemanatoare unei crengutze de brad. E singura spewcie de planta din acvariu care e ciopîrțita.
Eu mai am si doi melci de acvariu.

| Decebalul explică (pentru alex0110):

Deci daca fac aceasta combinatie nu voi mai avea pe viitor guppy cu cozile mancate?

| alex0110 a răspuns (pentru Decebalul):

Desigur ca nu le vor mai avea mancate, doar de ce credeai ca ti-am zis-o? (PS: este o intrebare retorica, adica nu trebuie sa raspunzi)

| Claudiuu7 a răspuns (pentru Decebalul):

Nu sunt erbivori, doar musca pentru ca asa le place. Daca iei gigantina, Echinodorus bleheri, Echinodorus Ozelot, Cryptocorine Wendtii Green, Cryptocorine Brown, Egeria, Valisneria sau Echinodorus Tenellus nu se vor atinge de ele.

| DragonyBlueStar a răspuns:

Beta nu pre e bine sa fie lasat cu alti pesti e cam agresiv si ar trebui sa il pui separat

| Claudiuu7 a răspuns:

Betta sunt cei mai agresivi, in special cu pestii foarte colorati(guppy), deci ai grija cu ei.

| AlliCeAntrax1 a răspuns:

Cauta pe net si vezi cum se inteleg intre ei (ca rase ma refer). Oricum, pestii mari vor fii agresivi cu cei mai mici sau cei bolnavi. De aia, atunci cand ai pesti mai mici sau pesti bolnavi, trebuie sa ii tii intr-un acvariu separat.

| suntaleex a răspuns:

Beta sunt foarte agresivi