| JenniferLorena a întrebat:

Am mai pus odată întrebarea asta dar văd ca nu îmi răspunde nimeni. Probabil lumea crede ca sunt vreun troll sau ceva, dar eu vorbesc serios și sunt disperata. Am un Bichon maltez de 3 ani și joi am fost la țara la bunici. Noi stam la apartament și el nu prea se joaca pe afara, decât când îl dau eu cu lesa. Așa ca am zis sa ii dau drumul prin curte sa fie liber sa alerge sa se bucure și el. L-am lăsat puțin nesupravegheat și am observat ca manca ceva. Când ma apropii văd ca desfacuse un pampers și manca rahat din el. A mâncat destul de mult. Pampersul era al bunicii mele care este bolnava și face pe ea. Părinții mei nu mai vor sa luam cățelul acasă, l-am lăsat acolo de atunci. Au zis ca nu îl mai putem tine in casa după ce a mâncat chestia aia, ca ne putem îmbolnăvi și tot felul de chestii. Chiar ne poate îmbolnăvi si este periculos sa îl mai ținem in casa? Eu ma gândeam sa îl duc la veterinar sa îi facă o deparazitare interna și sa îl spăl bine pe botic și sa îl bag in casa ca îmi este mila de el acolo sigur va muri ca o sa iasă și o sa îl calce mașina. Plus ca este foarte frig sa stea afara. Va rog dați-mi un răspuns, plâng de joi de când l-am lăsat acolo incontinuu. Ce trebuie sa ii fac sa îl țin din nou in casa? Analize sau ce sa ii fac? Problema este ca motoare groaznic, mirosea Joi de la 5 m depărtare. Ce sa fac? crying((

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie spălat catelul il bagi in cadă si îi faci băiță, iar după băiță il tii in bucatarie la caldură ca e frig, dai drumul la cuptor sa incalzesti bucataria unde ti catelusul, gîndeste te ca si un bebe mic se murdareste de treaba mare, mama lui ce face arunca copilul in drum? Nu, il spală il curăță, iar pampersul bunicii trebuia aruncat la gheenă pe topogan sau in pubela de gunoi nu pe jos asa ca țiganii, cîinele este animal nu are minte nu stie ce face.

| JenniferLorena explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu îl țin in Bucătărie, cățelul îl țin in casa peste tot, și in pat doarme cu mine. Este o femeie angajata sa aiba grija de bunica, ea a schimbat-o de pampers și spune ca l-a lăsat 2 minute afara, pe un scaun, cât ii aducea haine curate sa se schimbe și apoi urma sa îl ia sa l arunce la tomberon dar in timpul asta cățelul l-a luat. Nu îl lăsase nimeni pe jos. Același lucru i-am zis și eu mamei, dacă eu as fi făcut pe mine când eram Bebeluș și apoi as fi mâncat, ce facea ma arunca in strada dar a zis ca e cu totul altceva sa mănânci caca de bebe și altceva e caca de la o femeie batrana, bolnava. Dar eu zic ca tot caca este

| Legion7X a răspuns:

Parinții tăi, nu prea au studiat de ce unii câini fac făc asta.

citește articolul.

https://www.google.com/......fagia/amp/

| florin926481f a răspuns:

Fara suparare dar parintii tai nu prea gandesc, se pare ca tu gandesti mai mult ca ei.

| JenniferLorena explică (pentru florin926481f):

Asta am zis și eu...

| JenniferLorena explică:

Miroase *