| FishyR a întrebat:

Am nevoie de ajutor. am adoptat o pisica acum 4 luni de care ne-am atasat foarte tare... acum am gasit un motanel foarte dragut, pe care la fel l-am adus in casa. problema este ca pisica "cu vechime" nu il accepta. cum pot face ca ele sa se apropie, sa se inteleaga?

Răspuns Câştigător
| คlєxヅ a răspuns:

Pisica veche este dresata? happy Daca nu este dreseaz-o ca gasesti multe sfaturi pe internet, sau, pune-le pe amandoua intr-o camera, inchide usa si lasa-i maxim o ora, sa vezi ca se obisnuiesc, dar punele apa si mancare amandorura, si mai bine pune pentru fiecare cate o cutiuta cu mancare si apa ca sa nu se bata si de la asta, ca gasesc repede motiv daca faci asa si se bat intre ele.O zi buna!

1 răspuns:
| cățelușa56 a răspuns:

Poate ar merge daca ai sta intre ele si le-ai ademeni cu mancar si le-ai mangaia sau ceva... S-a nu fie cea mai veche invidioasa pe cea noua.