| Gamer4Fun a întrebat:

Am nevoie de ajutor, URGENT VA ROG.
Ieri am adus un pui de pisica de la un service auto (fata) la mine in casa (mentionez ca mai am o pisica adult tot fata) iar cele doua nu s-au inteles. Iar puiul l-am dus inapoi.
Mai are rost sa incerc sa le fac sa se inteleaga? Il mai aduc o data? Cum trebuie sa procedez? (Pisica adult o scuipa pe pui)

Răspuns Apreciat de Editori
| MihaelaDart a răspuns:

Nu o sa vezi după prima zi prietenia dintre cele două, le trebuie circa 2 săptămâni să se obișnuiască una cu cealaltă. Mai ales prima considera o intrusa și trebuie să o accepte ușor ușor ca partenera. Părerea mea e sa nu o duci in strada, cine știe câte zile va avea acolo, mai bine ii faci poze și o pui pe Facebook pentru a o adopta cineva, până atunci o cazezi în casa ta, tinanudu-le separat în lipsa ta, iar când ești de față, lasă-le împreună.

2 răspunsuri:
| Eireann a răspuns:

In prima faza trebuie tinuti in camere separate cu usa inchisa ca sa poate mirosi una pe alta. Dupa cateva zile poti sa le lasi sa se cunoasca mai intai 10, 15 minute si tot asa.

| Anemona2020 a răspuns:

Așa făcea și dacă era baiat: