| jolie a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru eu sunt in spania iar o prietena mi-a dat o pisica persana si vreau sa o aduc acasa in Romania problema este ca pisica e pe numele fratelui ei care este in tara intrebarea mea este daca o sa am vreo problema in aeroport daca nu sunt eu trecuta in acte va rog vreau rasp. sigure

2 răspunsuri:
| irinuca a răspuns:

Jolie, dacă pisica are vaccinurile la zi, deparazitări şi carnet de sănătate, e ok. Cred totuşi că în Spania se cere şi microcip. Indiferent, e posibil să ţi se ceară o împuternicire sau un document care să arate că n-ai furat pisica de la fratele prietenei tale şi că e a ta. Eventual trece-o pe numele tău dacă va rămâne a ta. E cea mai bună soluţie să scapi de eventualele probleme.
Depinde şi cu ce vi. Dacă iei avionul, întreabă compania de zbor dacă permit accesul animalelor la bord. La fel şi la autobuze.

| Zumbalaarebeca a răspuns:

Pai du-te acol la aeroport si cere niste informati despre asta sunt chisee pentru tot felul de nelamuriritongue degeaba ceri sfat de aici nimeni nu poate sa iti zica exact cel mai bine informeazate din timp ca sa nu ai neplaceri vorba ta.pa-pa