| BlueSummer a întrebat:

Am nevoie urgenta de un sfat! Ajutor! Am trimis un mail celor de la Vanzare-Catei.ro si am intrebat de pretul cateilor, dar nu am spus nimic de comanda sau asa ceva si ca raspuns am primit "Tocmai ati facut o comanda sau suntei in curs de a face o camanda. Trimiteti mail cu datele dvs. de contact, bla bla". Ce sa fac? Eu nu vreau sa comand un catel, am vrut doar o informatie si m-am facut cu o comanda! Daca nu trimit mail, o sa ma lase in pace sau o sa-mi trimita un catel? Ajutoooor! Fundita.

Răspuns Câştigător
| Saya a răspuns:

Salut!

E limpede zice ca daca vrei un catel sa trimiti un mail cu datele ceea ce banuiesc ca nu ai facut.=> ca nu o sa iti trimita catelhappy

paa si ai grija de tine

7 răspunsuri:
| ATHOS a răspuns:

Sfatul pe care ti-l dau este urmatorul : la Asociatia Chinologica din judetul tau vei primi toate informatiile de care ai nevoie. Si cele mai competente. Iar dupa ce vei alege rasa iti vor recomanda si crescatori.
O alta varianta ar fi sa stai de vorba cu medicul veterinar din zona in care locuiesti. Oricum, daca iti vei cumpara un catel, pe el il vei vizita de cateva ori pe an.
Bafta!

| BlueSummer explică:

N-am trimis nici un mail cu datele de contact si nici nu am facut vreo alta comanda de la ei, pentru. ca nu am mai avut catel. Ma gandesc ca poate daca ii sun o sa creada ca vreau sa comand, deci nu ar fi o varianta buna. O sa-i las in pace si ma bate gandul sa renunt sa-mi iau un caine de rasa, mai degraba adopt unul. Multumesc tuturor pentru. sfaturi si as vrea sa va dau fundita la toti dar nu pot. O zi buna.

| ELNuInvataMomentan a răspuns:

Mai intai fa niste "yoga" si calmeaza-te
apoi uiti de tot si nu le trimiti nici-un mesaj
asa te vor lasa in pace si tu vei uita de asta...

| amaadina a răspuns:

Te vor lasa in pace happy
Atata timp cat nu stiu unde locuiesti, nu are unde sa trimita catelul happy

| Prajitură a răspuns:

Ai putea sa le trimiti inapoi un e-mail, si sa le spui ca iti ceri scuze, deoarece a fost o inconvenienta, deoarece tu ai dorit doar o informatie referitoare la pretul cateilor, si nu vrei sa faci o comanda. Bafta!

| Hiroshima a răspuns:

Buna. Eu zic sa nu le mai trimiti nici un mail, si oricum nu au de unde sa iti stie adresa. Oricum, vor uita repede.

| iluzionist a răspuns:

In primul rand: trage aer in piept si calmeaza-te. happy
1. Daca nu le mai trimiti nici un e-mail nu au com sa iti trimita catel pentru ca nu au numele si adresa ta.
2. Daca le-ar avea (poate ai facut alta comanda inainte si mai au datele tale) si totusi iti trimit catel, potrivit legii comertului electronic, tu nu ai nici o obligatie sa il platesti, deoarece nu ai plasat nici o comanda. Nu are nimeni ce sa iti faca.
3. Incearca sa iei legatura cu ei telefonic. Vezi pe site daca exista vreo sectiune de contact si cauta acolo numar de telefon. Bafta