| Bucatariu_Paul_1994 a întrebat:

Am o bicicleta de 2 ani și 2 luni și de cam o luna a început sa scârțâie destul de urât când pedalezi. Zgomotul vine din zona angrenajului/a pedalelor.
Care e cauza scârțâitul? Trebuie schimbat lanțul sau angrenajul?(nu am schimbat la bicla niciodată lanțul, angrenajul sau foitele)

2 răspunsuri:
| BostanDaniel1974 a răspuns:

Nu tr sa schimbi nimic trebuesc unse cu vasilina sau sunt spreyuri pentru biciclete

| Edmonds2342 a răspuns:

Nu folosi vaselina, pentru ca e vascoasa si adună praful, deci mai mult rau face decat bine. Un spray lubrifiant ar trebui sa rezove problema. Il găsesti la magazinele specializate sau pe la lidl sau alte supermarketuri.