| Preda27 a întrebat:

Am o catea bichon de 2 luni, si puiul ei in varsta de 5 luni vrea sa se imperecheze dar eu NU vreau.Ce pot face? Nu ii pot separa.

3 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Nu e nevoie sa ii separi dar poti sa ii castrezi pe unul sau ambii si ai scapat de griji

| Directioner99 a răspuns:

Cum se poate ca o catea de 2 luni sa aiba un pui de 5 luni? poate 2 ani.in fine nu i lasa sa se imperevheze deoarece puii pot iesi cu malformatii iar apoi mor

| MakaLoko a răspuns:

Daca puiul are doar doua luni nu se pot imperechia. Pe viitor ca sa eviti imperechierea ar trebui sa sterilizezi macar unu din catei. Cand un caine "calareste" alt caine nu e intotdeuna o chestie sexuala, o fac si pentru a se impune (sa domine).