| TTmixer a întrebat:

Am o catea Rottweiler de 5 luni. Problema e ca nu latra deloc... doar daca o enervez foarte tare latra odata si gata...stau la curte iar daca vede straini sau masini dupa poarta nu are nici o reactie.doar se uita. Ce sa-i fac, ca sa latre?

Răspuns Câştigător
| RockMe a răspuns:

Asa a facut si cateaua mea pana la varsta de 7 luni nu prea latra da acum are 1 an si... si nimeni nu intra in curte, este foarte rea.Cand scapa deja nimeni nu este pe drum, toti fug de ea...

2 răspunsuri:
| Cezar a răspuns:

Ar trebuii să o înveţi.
Are debea 5 luni e şi logic. Mai ales când o să aibă pui atunci să vezi ce rea ewinking.
Numai bine!

| NoInteres a răspuns:

La fel imi e cainele, doar ca la mien latra la un tim pacum s-a lasat. unneori latra la masini si la oameni. dar daca intra cineva in curte sta si se uita la el rolling on the floor