| MateiRo a întrebat:

.. exista rase de câini cu talie mica care rezista afara iarna? Puteți să îmi ziceți una?

Răspuns Câştigător
| Sonia822 a răspuns:

Husky. iubeste gerul zapada. Dar vezi ca sunt de mai multe feluri. Chiar si asa, are aceeasi structura ca si omul, are nevoie de un culcus ferit de vant, niste paie. asa cum tie nu-ti place sa zburzi in labele goale la -20, fara caciula, fara fular, la fel simt si animalele.

| MateiRo explică (pentru Sonia822):

Ms pentru raspuns

6 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Saracul caine care ajunge la tine!

| Sonia822 a răspuns:

De talie mica? NU! Degera, trebuie sa le amputezi labele apoi. Sau ingheata direct organele interne, sangele se coaguleaza, nu mai alimenteaza creierul...

| Vikaa a răspuns (pentru Sonia822):

Bunica-miu avea un catel de talie mica-mijlocie, si cainele ala mereu a stat afara, a trait 14 ani si murise de batranete, in ziua de azi daca iei unu de la bloc si-l duci la curte, la primul crivat e terminat.

| Sonia822 a răspuns (pentru Vikaa):

Pentru ca toti ii vaccineaza acum, cu noile vaccinuri si le scade imunitatea, ii rablageste. Si le cumpara si mancare de ccaini ieftina, pe baza de cereale, acum sunt vegetarieni, nu mai are pui, are doar miros de pui. Majoritatea e verde si rosie, colorant, evident.

| Paul9322 a răspuns:

Manere de sicriu ajuta