| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare pe care mi-o pun de ani de zile,eu acum ma mut la casa si vreau sa imi iau un golden retriver, ar fi bine, pentru ca am auzit ca cainii fac multa mizerie, latra noaptea etc...Eu vreau dar no, ajutati-ma sa ma decid XD

Răspuns Apreciat de Editori
| Eireann a răspuns:

Am 3 caini care stau in casa dar am si curte. Setterul seamana foarte mult cu un Golden la temperament. Lasa mult par si trebuie periati mai mereu, au multa energie si trebuie sa te joci mult cu ei altfel incep sa roada, sa sape gropi, trebuie scosi la plimbare zilnic fiindca se plictisesc daca stau numai in casa si curte- prietenul meu ii plimba cel putin o ora, uneori chiar 4 - 5 ore pe zi, trebuie sa cureti dupa caini si de latrat daca e afara o sa latre dar daca este in casa il poti dezvata usor fiindca este un caine inteligent si usor de dresat.

1 răspuns:
| Yuoia a răspuns:

De multi ani te gandesti, dar abia acum ai auzit/afli ce fac cainii? Bineinteles ca latra noaptea daca sunt la casa. Ei sunt paznici. Fac si mizerie. Mai au obiceiul sa roada orice, etc.

| Patrick111 a răspuns (pentru Yuoia):

Stiu de mult timp, dar asta vreau sa zic ca ar putea deranja si nu prea stiu daca sa imi iau unul