| Rose9 a întrebat:

Am o intrebare pentru cei care canta la chitara... Vreau sa ma apuc sa cand la chitara. Sunt in clasa a 8-a si parintii spun sa astept pana la vacanta de vara si atunci sa ma duc in oras la mine la clubul copiilor la profesor si invat, dar eu nu mai am rabdare si as vrea sa invat singura cu lectii dupa un blog. Voi ce parere aveti... sa astept pana la vacanta sau sa incep singura si cand vine vacanta sa ma duc si la club? >Multumescbig grin

Răspuns Câştigător
| M3HappyKid a răspuns:

Si mie mi-a adus mojuuu o chitara:X da am invatat si eu ceva de pe un blog:X
dar tot la vara ma duc si eu la o profa sa ma invete acum e friggcrying si mi`e greu sa merg de 2 ori pe saptamana sa ma invetelaughing
la vara ma duc euwinking
poti sa inveti si de pe bloguri numele corzilor, acordurile chestii dar mai multe zic ca la varawinking

6 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Eu am început singur și fac progrese. Există multe site-uri de pe care poți învăța chitară. Profesorii care le moderează pun chiar și lecții pe YouTube. Spune-mi dacă vrei câteva exemple din aceste site-uri.
Baftă

| yumeee a răspuns:

La profesori înveţi un căcat (de obicei).
Apucă-te şi învaţă singură ceea ce-ţi place.

| HolyDiver a răspuns:

Incepe singura. Eu merg la un club si nu inteleg nimic... Singurul mod in care poti fi invatata repede ar fi sa ai prof in particular. In rest, invata acordurile si niste melodii simple. Dupa ce inveti acordurile de baza, poti sa mergi la club fara probleme.

| dyDix a răspuns:

Nu ar fi o idee rea sa incepi singura. incepe sa cauti pe net info importante. si incearca sa inveti cate ceva. lucruri elementare. si sa te duci si la varawinking parerea meabig grin

| Madalin_2046 a răspuns:

Buna seara,
Iti recomand din propria experienta sa te apuci sa canti singura la chitara. Astfel vei capata notiunile de baza ale chitarii: acorduri, note, notele pe fiecare fret.
Spor la invatat si ...multa rabdare si perseverenta.
Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu m-am apucat de chitara de un an jumate si acum cant intr-o trupa si nu am avut treaba cu niciun prof. Invata teorie. Multa teorie. Si pe urma lucreaza cu tehnica!