| 77antonia77 a întrebat:

Am o intrebare, poate e stupida. Eu am un caine beagle si am numarat pe burtica lui 6 sfarcuri. Oare atatea trebuie sa aiba rasa lui? Sau am omis eu cumva si altele. Daca aveti un beagle acasa chiar v-as ruga sa imi spuneti exact. Multumesc!

14 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

rolling on the floor mișto
E mutant, îți zic eu, toate mamiferele au doar 2 mameloane sa știi. Ca doar și omul e animal știihee hee

| darrio2007 a răspuns (pentru Catrice):

De-aia ai si tu doua oo.

| Catrice a răspuns (pentru darrio2007):

Logic evident laughing...da' poate n-amhee hee

| darrio2007 a răspuns (pentru Catrice):

Ai trei sau niciunul?

| Catrice a răspuns (pentru darrio2007):

Eee asta rămâne secretwinking

| 77antonia77 explică (pentru Catrice):

Esti foarte "inteligent" avand in vedere ca nu stii ca doar omul si probabil caprele au doua mameloane, iar restul mamiferelor (depinde de caz) au mai multe in functie de cati pui nasc. De ce crezi ca o catea poate alapta simultan 5 pui? Ca are "2 sfarcuri nu?"
Intrebarea mea e foarte pertinenta avand in vedere ca in functie de rasa si de marime un caine are 6-8 sfarcuri.

| Catrice a răspuns (pentru 77antonia77):

Ăștia cu iq pe plus nu înțeleg o gluma?
Nașpa.

| 77antonia77 explică (pentru Catrice):

La ce numesti tu "gluma" nu se rade.

| Catrice a răspuns (pentru 77antonia77):

Aia e, ăștia cu iq pe plus înțeleg diferit lucrurile fata de cei cu iq pe minus.

| 77antonia77 explică (pentru Catrice):

Adica eu fata de incultul de tine.

| Catrice a răspuns (pentru 77antonia77):

Era invers, dar dacă e pe minus nu-ți dai seama csf

| 77antonia77 explică (pentru Catrice):

Bine ca esti tu destept. Esti cumva din Caracal? laughing

| Catrice a răspuns (pentru 77antonia77):

Da,de la tine din cartierwinking

| SmaraldAlbastru a răspuns:

Nu este vorba despre rasă.
Câinele, mascul sau femelă, are în general 8 sau 10. Alții pot avea 12, sau doar 6 (cum are câinele tău).
Nu este ceva ieșit din comun.