| Alexandru_Faramita_1994 a întrebat:

Am o nelamurire,daca o sa iau un caine gen cane corso,doberman, boxer, amstaff, am auzit ca turbeaza dupa cam 3 ani si nu stiu daca o sa le tai urechile si coada(bineinteles o sa merg la veterinar), multumesc, dau funda smr

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Nu turbeaza. In cazuri foarte rare unele specimene au simdromul furiei, dar de obicei nu sunt probleme. Nu le taia nimic, nu ajuta cu nimic si e doar mutilare grauita. Ar fi grazav daca daca cei care fac asta ar ramane ai ei fara urechi sa vada ce fain e.

1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Nu este vorba de turbare, ci de creșterea personalității lor care o pot depăși pe a ta. Adică în loc să-l stăpânești tu, te va stăpâni el pe tine. Mai concret, nu te va mai asculta. Soluția este eutanasierea.