| Aalleessiiaaaaaa a întrebat:

Am o pereche de zebre australiene. Au facut un ou pe jos si era cobit (de se vedea putin inauntru) au trecut 3 zile de atuni, vor mai face alte oua?

Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

Vor mai face alte oua bineînțeles. Cam o data pe luna fac un ou pe zi o perioada de cateva zile. Daca femela a făcut doar un ou si a doua zi nu a mai facut, va mai face peste o luna.
Pune-le un cuib in care sa poata cloci ouale si pune-le iarba uscata in colivie. Vor lucra singure la cuib.

| Aalleessiiaaaaaa explică (pentru Lioana):

Multumesc! Le am pus un cuib si am pus in cusca paie de la pet shop dar nu le au folosit. Eu le pun de obicei pe tavita servetele de hartie si el a rupt bucatele si le-a dus in cuib si le am mai pus bucati mai mici se le tot poarta in cuib?

| Lioana a răspuns (pentru Aalleessiiaaaaaa):

Probabil prefera servetelele pentru ca sunt mai moi. Ale mele si-au facut cuib din iarba uscata, dar nu de la Pet Shop ci culeasa si uscata de ai mei. Poate erau prea aspre si groase firele de la Pet Shop.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-le un cuib acolo in cusca, sa se oua in cuib.
Daca nu e spart, lasa-l sa il cloceasca pe ala.