| Skarr a întrebat:

Am o pisica de vreo 3 saptamani(varsta). Stiti de ce il curat la ochi si ziua urmatoarea iar i se lipesc ochii sau se murdareste la ochi?

6 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Probabil are o infecție, du-te la veterinar cu ea.

| adryang78 a răspuns:

E posibil să aibă o formă de conjunctivită, mergi la veterinar.

| Maia55 a răspuns:

Ceai de mușețel. E normal sa se întâmple asta când sunt mici.

| alina2k18 a răspuns (pentru Maia55):

Se intampla asta cand sunt mici si mari pentru ca au conjunctivita sau alta afectiune a ochisorilor. Exclus ceaiuri, alea sunt pentru baut nu spalat cu elewinking ca nu se vindeca nici o infectie cu ceai. Du-te la farmacia veterinara @Skarr daca nu ai posibilitate la medicul veterinar si iti da un tratament acolo.

| Skarr explică (pentru alina2k18):

Mi a zis cineva ca e racita. Si ca de aceea si stranuta in continuu. Si e murdara la ochi mereu

| alina2k18 a răspuns (pentru Skarr):

Pai si pentru raceala trebuie tratament, in acest caz medicul decide.