| Diannne a întrebat:

Am o pisica mica, de 2 luni si o tin in curte, dar am observat ca are purici. Vreau sa-i iau zgarda pentru purici si nu stiu exact, e eficienta?

4 răspunsuri:
| LoveNiki a răspuns:

Nu, nu e eficienta tongue.
Eu la pisicile mele folosesc Frontline Combo.
Eu cumpar o pipeta cu 31, 00 roni tongue si nu se foloseste la pisoi mai mici de 8 saptamani tongue.
Dar e super eficienta.

| ღEυCαρѕυηαTυAηαηαѕ a răspuns:

E foarte eficienta big grin. dar poti sa-i iei si niste praf anti purici big grin

| TheQuestioner a răspuns:

Zgarda pentru purici 1) e toxica si 2) nu foloseste la nimic daca a facut deja purici. Si eu am un pisoi de 2 luni jumate si tot asa avea purici si m-am dus la veterinar si a zis ca in niciun caz sa ii pun zgarda sau sa il spal cu sampon special sau sa ii pun picaturi, e prea mic, exista o pudra speciala, eu i-am pus (vezi ca se pune o cantitate in functie de greutate ) si a doua zi nu mai avea nimic si i-am facut si baita (doar l-am spalat cu apa ca sa vad daca mai are ceva ) si nu mai avea niciun purice, pe cutie scrie ca daca se pudreaza corect rezista 30 de zile.

| FataFaraNume_1841 a răspuns:

U prea e eficienta. Mai bine ia Frontline combo pentru pisica ta. Costa in jur de 35 de lei, dar merita