| Denisa445 a întrebat:

Am o problema cu cățelușul meu în vârstă de un an. Nu e bolnav sau ceva dar nu știu cum îl pot dezobisnui făcut caca în casa sau sa nu mai facă mizerie. Adică mai am o cățelușa care nu îmi face deloc probleme. Nu știu ce sa fac... Când face o prostie dinasta tremura și eu nu îmi dau seama de ce. Va rog sa ma ajutati

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Regula de baza este: plimbarea cainelui cate minim un jumat de ora, atat fiecare dimineata, cat si seara.
Duci cainele la plimbare si iei cu tine pungulita si lopatica pentru adunat caca. Plimbarea se face ZILNIC, la ORA FIXA!

Totodata, cainele trebuie sa aiba o ladita cu nisip unde sa-si faca nevoile, daca nu mai poate.