| M3lania a întrebat:

Am o problema cu papagalul meu. E perus iar de la un timp este foarte ciudat. Inainte avea ciocul mov iar acum este maro. I-am dat drumul prin casa si vad cum nu poate sa-si mentina echilibrul. Sta cu aripile deschise, iar cand e in colivie sta " spanzurat " cu ciocul de gratiile de la colivie. Va rog eu, despre ce e vorba? Vreo boala ceva? Ce pot face?straight face
Ps : De mancat, mananca.

Răspuns Câştigător
| DoarOana a răspuns:

Buna M3lania,
Din cate imi dau seama, perusul tau are toate caracteristicile unei boli. Noi nu putem sa iti zicem din start care este problema dar ar fi bine sa te duci cu el la veterinar. Cu cat amani mai mult cu atat e mai rau. Daca boala se agreavaza, tratamentele incepute nu vor mai avea efect si vor fi inutile; multe boli sunt fatale.
Pa, pa

4 răspunsuri:
| glamour a răspuns:

Fuguta cu el la veterinar. Nu te culca pe o ureche: lasa ma ca nu are nimic. S-ar putea sa nu fie ceva grav insa atat de bine s-ar putea sa sufere de o boala grava care acum isi face simtita prezenta prin simptomele pe care le are. Bafta

| chocolatedream a răspuns:

Sal, pai eu nu ma pricep foarte bine la perusi dar ar trebui sa il duci cat mai repede la veterinar. Banuiesc ca nu este ceva foarte grav, pentru ca ai zis ca mananca. Eu am un perus si a avut cam aceeasi problema si nu i s-a intamplat nimic.Eu iti urez mult succes!

| Kitteny a răspuns:

Pai, eu zic sa ii dai niste plante sa manance, eu aveam perusi si le'am dat vitamine, daca aveau probleme disgestive le dadeam frunze de salcam( acum nu ai de unde), daca ai timp si cum, mergi cu el la doctor, sper sa se faca bine! t pup

| Daliana :) a răspuns:

Cred ca e bolnavior. Intreaba si tu vreun veterinar straight face