| Decebalul a întrebat:

Am o problema in acvariu. Am niste plante care sunt ciopartite dar nu stiu care pesti le-au ciopartit. in acvariu am pesti guppy,xipho, zebre, sanitari si beta. Care ar putea sa fie vinovatii. Unii oameni mi-au spus ca de vina sunt xipho.
Funda!
P.S. - nu stiu cum se numesc plantele, dar pot spune ca sunt asemanatoare uni crengute de brad.

5 răspunsuri:
| krysstal a răspuns:

laughing baga-i la tigaieee...

| K0sti a răspuns:

Niciuna din speciile enumerate de tine nu mananca plante. Plantele sunt ciopartite nu de pesti ci de la dezechilibrul care exista in apa. Le cad frunzisoarele. Lipsa insuficienta a luminii, lipsa nutrientilor si altele. Puneti mana si cititi.

| Oana92 a răspuns:

Toti! incearca sa le dai mancare cu continut de alge, dar nu garantez ca merge, la mine nu a mers, am ramas fara plante:)) Una singura rezista seamana cu cea de pe adresa asta: http://www.google.ro/......tp?/imgres
Am si eu o intrebare pentru tine, cum se intelege beta cu ceilalti pesti pentru ca eu a trebuit sa-i despart, beta al meu ii fugarea si ii lovea pe toti?

| Decebalul explică (pentru Oana92):

La mine e impacat cu toti pestii in aara de xipho, care trebuie sa-i scot.

| SlowlybutSurely a răspuns:

Dupa descrierea ta de plante eu cred ca singurul vinovat este pestele Xipho. Guppy se hraneste cu alt fel de plante