| User5666666666687 a întrebat:

Am o purcea de 4 luni si e slaba pentru varsta ei! Cam foarte slaba! De mâncat mănâncă, dar nu pune pe ea! Mai am un porc, pe care l-am luat odata cu ea si se înțeleg bine. Nu se bat! Porcul este grasut dar purceaua nu! Nu inteleg de ce nu pune pe ea! Astazi pe seara asa, am văzut ca purceaua nu prea mai are stabilitate în picioare! Tin sa mentionez ca i-am facut si un ivomec! Am nevoie de niste sfaturi! (Ca pana vine vetrinarul in sat mor animalele...)

7 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Vezi să nu aibă viermi intestinali!

| Zuzu1991 a răspuns:

Purceaua e o doamna, ce stii tu? rolling on the floor

| DaniTDCI a răspuns:

Nu i-ai facut vaccinele, trebuia sa ii administrezi ivomec pentru paraziti intestinali.

| Meme10Meme a răspuns:

Din cate stiu porcii trebuie mancati... Eu vreau si un urs de companie daca se poate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate are ceva la intestine sau stomac care îi fură din mâncare.