| Aly359 a întrebat:

Am o stare de greata din cauza faptului ca ma doare gatul ( am baut ceai cu coldrex, am luat pastile de supt pentru dureri de gat si nimic ). Ce sa fac ca sa-mi treaca?

Răspuns Câştigător
| Lala20 a răspuns:

Ia si un nurofen pentru raceala eventual. Si nu te indopa cu pastile ca poate e de la aia senzatia de greata. Asteapta pana maine si vezi atunci, nu iti trece instantaneu! Funda?

6 răspunsuri:
| UNfriendLY a răspuns:

Ia un antibiotic, ospamox sau ospen.

| sticksulet a răspuns:

Pai daca ai baut coldrex cu orice ce alta pastila nu are niciun efect
scrie pe prospect si pe cutiehappy

| ddanaraluca a răspuns:

Hmm fa-ti ceai din coji de ceapa (nu e chiar foarte bun, da nici cel mai rau la gust ma refer)...si poti pune si cateva lingurie de miere
P. S mie mi-a trecut foarte repede

| BiaBubulina a răspuns:

Aaaa da si mie mi se intampla nu mai lua pastile ori daca-ti vine greata rau ia niste calciu ori daca nu trage aer pe nas mult si calmeaza-te nu-i nimic daca faci frisoane sau iti bate inima repede si esti speriata sufla intr-o seringa sau pix asculta la mine ca si eu patesc mereu este lipsa de calciu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Greata nu e de la gat. nu te grabii sa iei antibiotice ca nu fac bine. ranitidina pentru greata si tantum verde pentru gat (e antiinfalamtor) daca te apuca tusea seaca ia rofedex sirop sau tussin forte pastile

| Skillzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Aceeasi chestie am patit si eu.
Faci gargara cu apa si sare. sau cu miere.'Da mereu

Skillz