| sopranaCadaverica a întrebat:

Am observat ceva ciudat… Ori de cate ori trec pe langa o pisica, nici nu apuc sa ma uit bine la ea, nici nu mai zic sa ma apropii sa o ating, ca se si uita speriata la mine si fuge. Nu urasc pisicutele, nici nu am alte intentii rele, ca probabil ar simti. laughing Care e totusi problema?!

19 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru a avea raspunsul, uite-te intr-o oglinda de cristal, in care sa te poti vedea integral. tongue
Daca nu ai asa ceva, atunci intreaba o vrajitoare (dintr-aceea, care circula calare pe matura). laughing

| sopranaCadaverica explică (pentru Bula):

Ce-i drept, am niste ochi mari si foarte verzi.

| Bula a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Ar fi si asta o explicatie. big grin
Te cred o pisica uriasa. laughing

| Raven a răspuns:

Pisicile, ca și femeile, sunt greu de descifrat, cine să le înțeleagă?
Dacă le urăști sau ești alergic, sunt călare pe tine, în schimb, dacă le placi, te tratează cu indiferență.

| RAY a răspuns:

Imagineazati sa vezi un animal de 5 metri ca trece pe langa tine, ce ai face? si se si uita si la tine cu ochii lui mare

| sopranaCadaverica explică (pentru RAY):

Am 1.70 si 66 de kg, nu ma consider de 5 metri, nici grasa. big grin

| RAY a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Nu ai inteles nimic

| sopranaCadaverica explică (pentru RAY):

Am inteles mai Raynie, dar am cunostinte care ating si privesc pisici, se imprietenesc foarte usor cu ele, de mine fug pur si simplu.

| RAY a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Nu ai inteles nimic de fapt

| sopranaCadaverica explică (pentru RAY):

Pai explica, dezvolta. Esti prea profund pentru mine

| Panamax a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Ray e mai mult fund decat pro.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poate au batuto altii si ei îi este frica de oameni.

| Catrice a răspuns:

Nu ești conștientă de acest lucru, dar animalele sunt.
Ești posedata de energii negative care arunci când animalul le vede, (sărăcuțul sad), fuge ca nu uita cumva acele energii sa se transforme într-un spirit malefic și sa îl bântuie ori ucidă.

| sopranaCadaverica explică (pentru Catrice):

Energii negative? Ce-s alea?hee hee

| Catrice a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Niște unde alfa beta gama, care perturba liniile câmpului magnetic al pământului și care odată activate pod duce la distrugeri și fenomene meteo extreme. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oare care o fi?laughing

| Lucian4 a răspuns:

E mai '''conservatoare'' pisicalaughing). Nu e nimic ciudat, asa reactioneaza ele, e instinct animalic. oricum problema nu e la tine

| abcddcba a răspuns:

Pai.pisicile sunt micute, nu au forța omului, le poți face rău foarte ușor daca vrei
Cand ele te vad de acolo de jos pe tine, se sperie pentru ca le e frica de ceea ce le poți face și fug
Tu daca ai fii un animal de jumatate de metru si ai vedea o fiinta mai mare si mai solida ca tine ca vine spre tine sau ca te priveste nu ai fugii?

| sopranaCadaverica explică (pentru abcddcba):

Am vazut persoane straine care se imprietenesc foarte usor cu pisici. Pur si simplu. Si nu sunt dwarfi.