| SanziiAndry a întrebat:

Am primit multi caini care din prima clipa in care i-am vazut m-am atasat foarte repede de ei. Dar acum cateva luni am adoptat un catelus de care nu prea m-am atasat si nu inteleg de ce. Ce pot face ca sa ma atasez mai mult de el? Funda pentru cele mai utile idei.

Răspuns Câştigător
| Ioanadulcik a răspuns:

1).Joaca-te mult cu el
2).Acoda-i mai multa atentie
Dar depinde si de catel daca e jucaus...si nu te ataseazi mereu din primawinking

3 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Probabil acei căţeluşi pe care i-ai luat mai demult sunt încă mici, şi când vezi puiuţi de căţei îţi vine aşa să îi smotoceştilaughing
Încearcă să te ataşezi şi de celelalt! altfel se va simţi în plus.şi nu cred că ţi-ar face plăcere să îl vezi într-un colţ al camerei, singur şi trist.acordă-le tuturor timp şi iubire.aşa fiecare va înţelege că îi iubeşti pe toţi la fel! cred că aşa şi este.
Baftă!

| AtateaConditii a răspuns:

Poi depinde, poate nu se prea joaca sau este mai retras, poate in trecut a fost chinuit de stapanul sau si e fricos.Joaca-te cu el dai de mancare si o sa prinda curaj, scoate-l la plimbare sa cunoasca alti caini.

| didi500333 a răspuns:

Ca sa te atașezi de el petrece mai mult timp cu el și ii descoperi latura drăguță.Asa am pățit și eu cu un câine și acum nu ma mai despart de el :X.