| anonim_4396 a întrebat:

am primit o pisica angora turceasca, dar are 3 ani si a avut alt stapan. Cand am adus-o acasa am putut sa o mangai, dar dupa cateva ore a inceput sa ma muste, stau la calculator...ma musca, vreau sa pun mana pe ea sa o mangai la fel, nu ma pot apropia de ea "maraie" si musca. Mi-a zis cineva sa o las in pace cateva zile fara sa o bag in seama, dar e nebuna si cand o las in pace face urat. Mancare i-am dat, apa la fel. Are tavita sa-si faca nevoile, nu stiu ce se intampla... ce pot face?

3 răspunsuri:
| miruna013 a răspuns:

I-ati un caine si arunc-o pe geam

| yuLikk a răspuns:

Probabil inca nu te cunoaste. s-a obisnuit cu celalalt stapan. poate crede ca o tii prizonieralaughinglaughing
nu stiu daca e bun sfatul dar eu ti-l dau
Sa ii faci dintr-un carton mare o "cusca". si sa ii pui ce are nevoie... si las-o cateva zile acolo... nu o baga in seama

nu stiu daca e bun sfatul thinking

| Paula338 a răspuns:

Uite ce trebuie sa faci: in primul rand ea nu e adaptata la spatiu si la personalitati, da-i o jucarie, stai pe langa ea, ai grija sa te vada cand ii aduci mancare sau apa si in curand te va adora; daca totusi toate astea nu merg, atunci duo la un veterinar si vezi ce are. Daca iti este imposibil sa o stapanesti, atunci vinde-o si de pe bani castigati, cumparati una noua, cuminte si care sa nu mai fi avut si aslt stapan, cumpara-ti un puisor, iti spun eu ca sunt tare draguti si eu am multe pisici dragute.