| sunshine_5967 a întrebat:

Ce trebuie sa scriu la "Cc" cand vreau sa trimit un mail?

4 răspunsuri:
| Diana_6668 a răspuns:

Numai trebuie' sa scrii nimichappy

| Raressh69 a răspuns:

Emailul tau

| Mythos a răspuns:

Cele trei campuri inseamna cam asa

To: adresa de e-mail destinatarul (sau adresele de e-mail ale destinatarilor daca sunt mai multi, separate prin virgula sau punct si virgula)
CC: adresa de e-mail a altor destinatari secundari (este un camp optional, nu trebuie sa-l completezi). Ei vor vedea insa ca au primit doar o copie a mesajului si vor vedea ca destinatarul principal este altcineva
BCC: adresa de e-mail a unor destinatari secundari care nu vor vedea celelalte adrese scrise la CC sau TO. Ei vor avea impresia ca le-ai trimis mail-ul doar lor

EX:
la To scrii: vasile@nume.ro
la CC scrii: maria@nume.ro
la BCC scrii: mirela@nume.ro; margareta@nume.ro

vasile va vedea ca ai trimis mail-ul tuturor
maria va vedea ca ai trimis mail lu' vasile si ca si ea are o copie
margareta si mirela vor crede ca le-ai trimis mail-ul doar lor, pentru ca nu vor vedea adresele celelalte.

Cam asta e.

| AdYtZu_5667 a răspuns:

Buna cc este daca vrei sa mai trimiti altcuiva mailul in afara de cel trecut la ''to '' acolo treci mailul