| VictorRusan a întrebat:

Am și eu o întrebare... Mama mea nu mă lasă să îmi iau un câine mare, ea zice ca îmi ia un câine mic, dar mie nu îmi prea plac rasele de talie mică. Cum pot să o conving să mă lase să îmi iau unul mare? A, da, și stau la apartament, iar tatăl meu este de acord cu un câine mare.(Vreau un chow chow, iar el se adapteaza bine și ușor la apartament)

Răspuns Câştigător
| Apokales a răspuns:

Daca mori de la un caine tinut in casa, atunci ce sa mai vorbim de un virus? Chiar este recomandat sa tii un caine in casa, chiar si cand ai un copil mic pentru ca il ajuta sa-si formeze un sistem imunitar puternic. Poate iti trece prin cap ideea ca moare de la cativa microbi. Gandeste-te la caine precum te gandesti la un vaccin, daca moare din vaccin, atunci ce mai vorbim de un virus, e clar ca nu avea sanse sa traiasca decat intr-un mediu antiseptic, intr-o bula sterilizata in permanenta. Si se mai mira oamenii de ce se imbolnavesc?! Pai, n-au sistemul imunitar cu ei, d-aia.

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pai Chow Chow nu este de talie mare! Se incadreaza in rase de talie mijlocie. Nu le-ai spus ca nu-i mare? Acum parerea mea: eu nu te-as lasa nici cum. Cumsa stai cu cainele in casa? Si se mai mira oamenii de ce se imbolnavesc!

| VictorRusan explică (pentru Apokales):

Eu vreau sa imi iau caine dupa pandemie!

| VictorRusan explică (pentru Salontanul):

?

| Apokales a răspuns (pentru VictorRusan):

Asta-i atitudinea, insa daca-l iei o sa primesti tu responsabilitatea pentru a avea grija de el. Iar asta va fi o lectie minunata in care o sa inveti ce inseamna empatia. Cainele n-o sa-ti spuna care-i problema cu el de sta asa apatic, tu va trebui sa-ti dai seama de asta. Orice parinte normal ar pune conditia asta, deci ai grija ce-ti doresti.

| Salontanul a răspuns (pentru Apokales):

Sistemul imunitar este una, plamanii umpluti cu par de caine sunt alta. Mai citeste si despre alte boli. Te rog sa ma crezi ca am vazut multe la viata mea! Am atatea concedii si vacante cati ani de viata ai tu! Nu te-am intrebat nimic, nu ti-am cerut lectii. Este opinia ta dai-o celui ce a cerut-o. Iar sistemul meu imunitar este foarte bun. Am o varsta inaintata si n-a fost asa bolnav ca generatiile voastre.

| Apokales a răspuns (pentru Salontanul):

In regula, n-am vrut sa jignesc. Stiu ca sunteti o persoana in varsta. Generalizam doar.

| Salontanul a răspuns (pentru Apokales):

Ok. Sa fii sanatos!

| Apokales a răspuns (pentru Salontanul):

Daca mori de la un caine tinut in casa, atunci ce sa mai vorbim de un virus? Chiar este recomandat sa tii un caine in casa, chiar si cand ai un copil mic pentru ca il ajuta sa-si formeze un sistem imunitar puternic. Poate iti trece prin cap ideea ca moare de la cativa microbi. Gandeste-te la caine precum te gandesti la un vaccin, daca moare din vaccin, atunci ce mai vorbim de un virus, e clar ca nu avea sanse sa traiasca decat intr-un mediu antiseptic, intr-o bula sterilizata in permanenta. Si se mai mira oamenii de ce se imbolnavesc?! Pai, n-au sistemul imunitar cu ei, d-aia.

| 9Florin9 a răspuns:

Pai spune-le ca nu e mare e de talie medie, si plus de asta e si frumos.

| VictorRusan explică (pentru 9Florin9):

I-am zis, dar maica-mea zice ca maxim 5 kg să aibă un câine dacă vreau să mi-l ia...

| 9Florin9 a răspuns (pentru VictorRusan):

Pai cauta un pui de 5 kg si spune-i sa ti-l ia, doar are 5 kg.