| Eu282838 a întrebat:

Am un bichon maltez in varsta de 6 luni, problema e ca isi face treburile in baie.Are covoras absorbant dar nu se invata nicicum, o cert si tot la fel e.Cum sa o invat?

2 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

O scoti afara cat mai des, deja e marisoara nu ar mai trebui sa faca deloc in casa.Nu ii mai dai voie sa intre in baie si iesit afara de 5-6 ori pe zi ca e mica si face des

| wpAbby a răspuns:

Daca poti sa il scoti afara, fa-i un program si respecta-l.Al meu cand avea 6 luni nu avea voie sa iasa afara ca mai avea vaccine de facut, dar avea la fel ckvorase absorbante in baie si dupa ce manca sau bea apa il tineam 5 minute in baie.