| LoLo33 a întrebat:

Am un bishon maltese cam rău. De o vreme nu ma lasă să îl spăl, iar să îl tund nici vorbă! De obicei îi fac eu toaletarea. L- am primit de mic(avea 2 luni, acum are 3 ani). De atunci eu îl îngrijesc( are vaccinurile toate, etc). Totul a fost bine până acum 2 săpt când a fugit o noapte de acasă. A venit singur a 2-a zi murdar si plin de scai. L-am curățat, făcut baie, hrănit, iubit! De atunci, e schimbat. Dacă nu îi convine ceva mă mârâie, chiar a dat sa ma muște. Acum a venit de afară plin de scai. Incerc sa il iau- maraie! Incerc sa îl mângâi- maraie! Stiu ca îl deranjează scai, dar nu stiu cum să îi iau! Imi puteti da un sfat?

1 răspuns:
| Demidol a răspuns:

Inseamna ca are o rana pe care tu nu ai vazut-o. Sau poate mai rau, ceva intern. Si nu suporta atingerea. Mergi cu el la veterinar cat poti de repede.