| Ande231 a întrebat:

Am un câine care a fost otravit de un vecin, nu știu cu ce. Ce pot sa îi fac? Va rogggggg urgentttt!

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cui, vecinului? Du cainele la veterinar. Daca mai traieste, de cand ai pus intrebarea.

| anonimg a răspuns:

Un animal este o vietate; sufera deci si nu trebuie chinuit. Daca era o bucata de fier sau o buturuga mai ziceam ca putea fi inlocuit. Daca Dumnezeu va da glas acelui caine, nu vei intra tu in pamant de rusine pentru ca ai facut atat de putin pentru el? Daca nu ai un veterinar in apropiere, cheama unul de pe internet din cea mai apropiata localitate. Ori il transporti cu masina, cu un alt vecin daca nu ai masina. Coste oricat ar costa; viata este viata si nu trebuie tratata asa cum o trateaza politicienii/conducatorii tarii.
Pe viitor foloseste camere video in loc de caine.

| Andreeush a răspuns:

Dă-i să bea lapte sau apă călduță cu sare pentru a-i provoca voma.

| minrest a răspuns:

Du-l la veterinar.

| Ande231 explică (pentru minrest):

Nu am unul în apropiere!
Ai vreo idea ce as putea sa i dau?

| minrest a răspuns (pentru Ande231):

Nu. Trebuie un veterinar, ca sa isi dea seama ce are. Eu in locul tau luam de mult o masina si mergeam la veterinar.

| Donsavas a răspuns:

Ii dai niste cărbune medicinal si suni la un veterinar!

| Lola200228 a răspuns:

Da.i lapte ca sa ii protejeze stomacul sau smântâna. Mai bine smântâna, asculta ce zic. O sa ii meargă puțin burta sau o sa vomite dar v-a elimina otrava. Poate sa mănânce?

| Mimi1204 a răspuns:

Fă scandal, se rezolvă asa.