| Laur195 a întrebat:

Am un caine cu varsta de 4 ani, pechinez. Ieri a inceput dintr-o data sa tremure si isi tinea toti muschii incordati, apoi nu isi mai putea tine echilibrul si l-am masat pe muschi pana si-a revenit, dupa cateva minute...Acum nu mai are nimic, dar a mai facut asa, de 2 ori in ultimele saptamani, ce sa aiba oare? Multumesc mult de tot!

Răspuns Câştigător
| Sonia822 a răspuns:

Nu mai exista vaccinuri bune, citeste-le la toate prospectele, toate au timerosal, sau formaldehida, sau aluminiu. Cand scrie pe prospect aluminiu, sa fii sigur ca se urca la creier si da dereglari. Nu stiu care e solutia, acum vaccinurile sunt produse pentru a starpi populatia canina. Niciun doctor nu-ti va spune, pentru ca ia bani la fiecare vaccin administrat. Cu cat mai mult administreaza, cu atat isi rotunjeste veniturile considerabil. De exemplu, pentru om, au dat o lege la inceputul lui 2018, fiecare medic primeste intre 30 si 60 lei/ per vaccin, in functie de vaccinul administrat. Daca are 2000 copii x 30 vaccinuri, fa si tu un calcul. Referitor la catel, nu stiu. Mancare de calitate si multa dragoste, cu iesiri in aer liber, apa curata.

7 răspunsuri:
| Sonia822 a răspuns:

Ee...l-ai vaccinat cumva? Atunci adio! Aluminiul i s-a suit la creier! II dai ceea ce mananci tu, sau panarame de otravuri colorate in verde si rosu, care contin cereale?

| Laur195 explică (pentru Sonia822):

L-am vaccinat, dar si anul trecut l-am vaccinat si nu a avut nimic...Ii dau ce mananc eu, nu ii dau din alea, ii dau o data pe zi jumatate de betisor Pedigree DentaStix care pe eticheta scrie ca e potivit pentru el, tinand cont de kilogramele sale si varsta

| Sonia822 a răspuns (pentru Laur195):

Efectele secundare ale vaccinurilor nu apar imediat happy In in 2-3 ani de la administrare. Si la om la fel...

| Laur195 explică (pentru Sonia822):

Off sad si crezi ca il mai pot salva cumva? Exista medicamente, sau vreun vaccin care chiar e bun?

| Laur195 explică (pentru Sonia822):

Am inteles, multumesc frumos

| Sonia822 a răspuns (pentru Laur195):

Nu mai exista vaccinuri bune, citeste-le la toate prospectele, toate au timerosal, sau formaldehida, sau aluminiu. Cand scrie pe prospect aluminiu, sa fii sigur ca se urca la creier si da dereglari. Nu stiu care e solutia, acum vaccinurile sunt produse pentru a starpi populatia canina. Niciun doctor nu-ti va spune, pentru ca ia bani la fiecare vaccin administrat. Cu cat mai mult administreaza, cu atat isi rotunjeste veniturile considerabil. De exemplu, pentru om, au dat o lege la inceputul lui 2018, fiecare medic primeste intre 30 si 60 lei/ per vaccin, in functie de vaccinul administrat. Daca are 2000 copii x 30 vaccinuri, fa si tu un calcul. Referitor la catel, nu stiu. Mancare de calitate si multa dragoste, cu iesiri in aer liber, apa curata.

| Denisa0954 a răspuns:

Mergi cu el urgent la veterinar

| acerr a răspuns:

Vai,nu e bine
du-te la veterinar