| Marius_Adrian_Glodeanu_1983 a întrebat:

Am un cameleon femela si acum vreo 2 zile mi-a facut oua.As vrea sa stiu de ce are nevoie? O sa iasa puii daca nu are mascul?

4 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Fara sa se fi imperecheat cu un mascul; nu vor ecloza ouale. :'(

| Marius_Adrian_Glodeanu_1983 explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Deci nu exista nicio sansa sa iasa pui din acele oua? :'(

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Marius_Adrian_Glodeanu_1983):

Din cate am urmarit pe Animal Planet: fara mascul nu au cum sa eclozeze. :'(

| Itanul a răspuns:

Daca a facut ouale, inseamna ca a fost masculul. Acum are nevoie de cuib, ca sa cloceasca ouale. Citeste pe net si vezi ce materiale sunt bune. Rapid. Altfel, nu mai ies puii.