Am un catel Bichon Maltese de 1 an. Acum 2 saptamani ceva de genul si cand am venit de la scoala l-am luat in brate si i-am vazut organil genital umflat adica pe ambele parti o umflatura si era foarte tare ( zici ca erau pietre). Si azi asa am patit, cand m-am trezit a fost tot asa si prima data credeam ca nu e nimic dar deja imi destul de frica

4 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Probabil are dureri, trebuie urgent mers la medic si facute investigatii si tratament

Nu stiu, ca nu se vede pe el ca il doare adica nu face nimic schimbat si dupa cateva secunde max 2 minute nu mai sunt umflate

| Felys a răspuns (pentru Unknown192743):

Cainii sunt capabil sa suporte dureri infernale fara sa ii putem observa.Am avut o catea care a murit de cancer la varsta de 9 ani si am vazut grimase de durere doar in ultima ei zi de viata, desi nu se mai ridica de o saptamana de jos deloc, dar nu parea sa sufere, eu nu mi-am dat seama si cu o zi inainte sa moara am vazut ca de fapt durerea ei era infernala.Uf, m-am amintit iar faza si imi doream sa o uit

| ibaal a răspuns:

Du-l la veterinar!
Cel mai bine, ca si la oameni, nu tratezi problemele de sanatate dupa ureche.