| MosonitorA a întrebat:

Am un catel care linge, linge si iar linge.de ex:ma dac noaptea sa ma culc si vine si el si incepe si linge patul, alta data linge parchetul sau covorul dar face asta in fiecare zi si nu il pot opri... l-am certat si i-am spus sa nu mai linga, l-am tras de par ca atentionare dar nu se poate opri...nu stiu ce sa-i mai fac ca sa nu mai linga, va rog spuneti'mi

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Nu e bine. Să nu-i pui detergent sau altceva, că se intoxică bietul căţel. Dacă e mic, îi cresc dinţişorii şi e posibil să-l doară gingiile. Părerea mea este că, dacă ţi-ai luat căţel, ţi-ai luat şi obligaţia de a-l îngriji bine. Te rog, du-te la un medic veterinar cu el, nu poţi rezolva cu cearta sau cu bătaia în nici un caz!
Stii că s-ar putea să facă asta de plictiseală? Îl scoţi de două ori pe zi afară la plimbare cel puţin câte o jumătate de oră? Succes şi nu chinui căţelul happy
Te invit pe lecturirecenzate.ro O să-ţi placă!

8 răspunsuri:
| Muflă a răspuns:

Desfă picioarele și n-o să mai vrea să lingă.

| Muflă a răspuns:

/se duce la circ

| MosonitorA explică:

App, daca vreti sa pareti asa interesanti duceti-va la circ, fiindca eu am fost serioasa cand am pus intrebarea astastraight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi trebuie o fata "care linge, linge si iar linge"

| fallsHD a răspuns:

Mie imi trebuie o fata "care linge,linge si iar linge"

| zzuzu_8398 a răspuns:

Asta da caine laughing Am acelasi raspuns... cand ii vine lui sa linga dai ceva cu un gust ingrozitor ca se satura laughing

| tekatoki a răspuns:

Sau mai simplu taiei limba sa vedem cu ce mai lingelaughingglumeam binenteles

| kryssstyna a răspuns:

Lol laughing pune si u pe covor ceva cu gust naspa (de exemplu Dero) si nu ii place rolling on the floor alta idee n-am